Ženy prechádzajú od fajčenia k vapingu častejšie než muži!

0

Ženy častejšie prechádzajú od fajčenia k vapingu! Viac než polovica vaperov je už dnes vo Veľkej Británii ženského pohlavia a očakáva sa, že tento podiel ako aj celkový počet žien používajúcich elektronické cigarety bude rásť.

Cara Delevigne a Michele Rodriguez vystrájajú s e-cigaretou na zápase NBA Detroit Pistons - N.Y. Knicks
Cara Delevigne a Michele Rodriguez vystrájajú s e-cigaretou na zápase NBA Detroit Pistons – N.Y. Knicks

Podľa najnovších prieskumov začínajú prevažovať ženy nad mužmi medzi tými, ktorí sa rozhodli vymeniť pyro za vaping.

Tieto zistenia prichádzajú krátko po tom, čo Úrad verejného zdravotníctva vo Veľkej Británii zverejnil správu, podľa ktorej je používanie e-cigariet o 95 percent menej škodlivé ako používanie klasických tabakových výrobkov.

Podľa tejto oficiálnej správy sa predpokladá, že e-cigarety budú zakrátko uznané ako odporúčaná alternatíva k doteraz známy prostriedkom na odvykanie od fajčenia, ako sú napríklad nikotínové náplaste či žuvačky.

V nedávnej minulosti dominovali trhu s e-cigaretami muži, ale prieskum medzi 36 tisíc užívateľmi realizovaný na jar 2015 značkou VIP ukázal, že až 53 percent užívateľov tvoria ženy.

Niektorí sa však obávajú, že by nárast popularity tohto produktu mohol popularizovať fajčenie ako také. Atraktivitu mu podľa týchto kritikov dodáva fakt, že s e-cigaretami sa na verejnosti objavujú aj mnohé známe ženy ako Kate Moss či Cara Delevingne.

Na druhej strane však kritici tohto postoja argumentujú, že práve e-cigarety môžu byť tým kľúčovým faktorom, ktorý umožní znížiť počet fajčiarov a s tým aj rozšírenie súvisiacich diagnóz u ďalších generácií…

Podľa štatistiky z prieskumu Statistics on Smoking 2015 fajčí v Británii asi 2,1 milióna ľudí, z toho 1,3 milióna už používa súčasne klasické aj elektronické cigarety. Pritom iba 0,14 percenta používateľov elektronických cigariet sú bývalí nefajčiari, uvádza sa v inej štúdii Opinions and Lifestyle Survey z dielne Národného štatistického úradu.

Podľa obchodnej riaditeľky značky VIP Louise Stamperovej nie je jasné, prečo sa tento trend objavuje: “Nie je na to jednoznačná odpoveď. Určité indície však naznačujú, že ide o kombináciu dvoch motivácií na skoncovanie s fajčením –  ochrana svojho okolia a šetrenie peňazí.”

Od roku 2016 budú e-cigarety v Británii predmetom regulácie Tobacco Products Directive (TPD), čo znamená prísnejšie kontroly zamerané na kvalitu prístrojov ako aj zloženie liquidov.

Vedci zisťujú, prečo stále viac žien prechádza k vapingu.
Vedci zisťujú, prečo stále viac žien prechádza k vapingu.

Zdroj: Daily Mail

Leave A Reply