Zamestnanec BBC je prvým Britom, ktorý spáchal samovraždu požitím e-liquidu

0

Manažér v televíznej spoločnosti BBC je podľa britských zdrojov prvým človekom na ostrovoch, ktorý si pre spáchanie samovraždy zvolil nezvyčajný spôsob spojený s vapingom…

Jonathan Keen spáchal samovraždu požitím alkoholu a e-liquidu...
Jonathan Keen spáchal samovraždu požitím alkoholu a e-liquidu…

Jonathan Keen (†46), ktorý pracoval na oddelení nákupu programov pre BBC, bol podľa magazínu Churnmag.com nájdený v jeho byte v Buckinghamshire. Príčinou úmrtia bolo podľa pitvy užitie nadmerného množstva alkoholu v kombinácii s eliquidom používaným ako náplň do e-cigariet. Podľa informácií v článku objavila telo priateľka Vanessa po tom, čo sa jej 24 hodín neozýval. Vedľa mŕtveho ležalo množstvo vypitých plechoviek a eliquid.

Podľa priateľka aj príbuzných mal Jonathan problémy s alkoholom. V snahe obmedziť fajčenie začal pred časom používať elektronické cigarety, pričom si sám miešal rôzne druhy e-liquidov.

Podľa patológa z Buckinghamshiru Richarda Huletta išlo o samovraždu. S podobným spôsobom jej prevedenia sa lekár ešte nestretol a uviedol, že ide o prvý takýto prípad vo Veľkej Británii.

Podľa kolegov zo spoločnosti Atos dodávajúcej služby pre BBC išlo o lojálneho, pracovitého a priateľského človeka. Po prehliadke bytu sa našiel aj list na rozlúčku…

Smrť Jonathana využil jeho brat na kritiku vapingu: “To, čo urobil, je veľmi neobvyklé. Liquidy si zvykol sám miešať, vedel že sú jedovaté. Skutočnosť, že ich mohol môj brat použiť takýmto spôsobom dosvedčuje, že ide o skutočnú otravu a je potrebné sprísniť kontrolu používania.”

Patológ však vo svojej správe zdôraznil, že podľa všetkých indícií nešlo o náhodné alebo nevedomé užitie smrteľnej dávky, ale o vopred premyslené konanie.

Zdroj: BBC Engineer Marked as First Vaping Related Suicide in Britain

Leave A Reply