Výrobca marlboriek kúpil fabriku na e-cigarety

0

V snahe zabezpečiť si priestor na trhu v kategórii elektronických cigariet kúpila nadnárodná spoločnosť Altria Group prostredníctvom svojej dcéry Nu Mark LLC značku Green Smoke. Kúpna cena bola zverejnená vo výške 110 milliónov dolárov.

Green Smoke sa od roku 2009 vyprofiloval ako známy vývojár, výrobca a predajca e-cigariet na severoamerickom trhu ako aj v Izraeli. Zameriava sa tak na jednorázové, ako aj doplniteľné elektronické inhalátory.

Green smoke
Green smoke

Altria predstavila svoje plány so značkou, ktorých súčasťou bude ďalší vývoj, budovanie dodávateľského reťazca, produktových radov a zákazníckeho servisu. Altria už pred akvizíciou mala svoju značku e-cigariet MarkTen.

Nielen výrobca marlboriek, ale aj iné významné tabakové giganty vstúpili na trh elektronických cigariet.

Lorillard (výrobca cigariet Newport) ovláda značku Blue E-cig, Reynolds American (cigarety Camel) zasa Vuse.

Vstup na trh oznámil aj Philip Morris International (súčasť Altria Group), koncom roka 2015 plánuje uviesť produkt novej generácie, ktorého hlavnou výhodou má byť potenciál získať si dospelého užívateľa súčasne s odbúraním rizík spájaných s užívaním tabakových výrobkov.

Na otázku, či na trh e-cigariet nevstupujú týmto počinom príliš neskoro, odpovedal výkonný riaditeľ Martin Barrington: “Stále sú to počiatky e-vapor. Potrvá to nejaký čas a bude závisieť od mnohých faktorov, ako sa veci vyvinú.“

Leave A Reply