Veľký prelom: Veľká Británia kompletne mení svoj prístup k e-cigaretám!

0

Národná zdravotná služba vo Veľkej Británii sa chystá oficiálne oznámiť, že elektronické cigarety pomáhajú ľuďom skoncovať s fajčením! Podľa správy, ktorú sa chystajú zverejniť vo štvrtok 20. augusta 2015,  je vaping o 95 percent bezpečnejší zo zdravotného hľadiska ako klasické fajčenie.

Informuje o tom britský internetový portál dailymail.com.

Minimálne 76 000 životov môže byť zachránených každý rok, ak by všetci britskí fajčiari prešli na e-cigarety, tvrdí anglický Úrad verejného zdravotníctva.

V pilotných projektoch v oblasti North East England a Leicester už začali v rámci liečby lekári odporúčať v rámci odvykacích procesov pacientom elektronické cigarety. Samozrejme, musí ísť o oficiálne zaregistrované a otestované výrobky.

Podľa niektorých odborníkov môžu byť e-cigarety vstupnou bránou ku normálnemu fajčeniu. Avšak Public Health England oponuje, že len z mizivého počtu vaperov-tínedžerov sa stali fajčiari tabakových výrobkov.

Professor Kevin Fenton, riaditeľ v Public Health England, uviedol:

“Fajčenie ostáva v Anglicku zabijakom číslo jeden a najlepšia vec, ktorú môže fajčiar urobiť, je skoncovať s tým raz a navždy. E-cigarety nie sú úplne bez rizika v porovnaní s fajčením, ale dôkazy ukazujú, že nesú len zlomok škodlivín v porovnaní s fajčením.

O prevratnom kroku informuje portál Daily Mail
O prevratnom kroku informuje portál Daily Mail

Dodal, že ak ide o licencované produkty, môžu byť bez debaty vnímané ako prostriedok na odvykanie od fajčenia.

Pridáva sa aj professor Ann McNeill z King’s College London, nezávislý autor správy: “Elektronické cigarety môžu byť rozhodujúcim prostriedkom v oblasti ochrany verejného zdravia! Dôkazy stále viac ukazujú, že e-cigarety sú ďalším prostzriedkom umožňujúcim zbaviť sa závislosti na fajčení a z môjho pohľadu by ich mal každý fajčiar skúsiť na definitívne zbavenie sa zlozvyku fajčenia.”

Zdroj: Give e-cigarettes out for FREE on the NHS help smokers quit, say health chiefs: Devices are 95% safer than cigarettes and could save 76,000 lives every year

Leave A Reply