Spoločnosť ECIG posilnila manažment, aby zastavila prepad akcií na burze

0

Spoločnosť Electronic Cigarettes International Group (ECIG) predpokladá, že elektronické cigarety spôsobia vo svojom segmente a na trhu rovnakú revolúciu, ako spôsobila digitálna fotografia v tom svojom odvetví a dopadla na niekdajšieho giganta v oblasti filmov do fotoaparátov Eastman Kodak Co.

Výkonný riaditeľ a šéf predstavenstva ECIG Brent Willis verí, že uskutočneniu tohto sna pomôže aj on zo sídla spoločnosti v Ironwoode Dr. NW, západne od Grand Rapids. Jeho firma ECIG sa stala jedným z piatich najvýznamnejších hráčov na celosvetovom trhu “vapingu” s celkovými príjmami z predaja 783 miliárd dolárov ročne a 1,3 miliardami klientov.

Sídlo Electronic Cigarettes International Group
Sídlo Electronic Cigarettes International Group

Produkty sa po celom svete predávajú pod obchodnými značkami FIN, Victory, El Rey, Victoria a VIP. Aký veľký môže byť trh elektronických cigariet v budúcnosti?

Brent WillisWillis, ktorý vyštudoval na University of Chicago a predtým pracoval pre gigantov ako Anheuser-Busch InBev, Coca-Cola Co. či Kraft Foods, Inc., sa nechce púšťať do týchto prognóz.

“Je to veľmi, veľmi skoro,” vysvetľuje. “Tá príležitosť je obrovská, ale vaše oči by nemali byť väčšie ako váš žalúdok.”

Sám Willis nefajčí, ale bol ovplyvnený smrťou svojho otca, ktorý bol tuhý fajčiar a dokázal denne stiahnuť tri krabičky klasických cigariet, čo ho pripravilo o zdravie.

Firmu Victory Electronic Cigarettes Corp. založil v roku 2010 a následne na žiadosť manželky presťahoval do jej rodiska vo West Michigan. Mali 30 zamestnancov, neskôr síce až 120, ale väčšina z nich sa venovala najmä distribúcii a predaju výrobkov.

Reklama na americkú značku Fin v štýle retro
Reklama na americkú značku Fin v štýle retro

O ďalšie štyri neskôr kúpil tri konkurenční značky – FIN Electronic Cigarette Corp. z Atlanty a dve britské firmy Vapestick Holdings Ltd. a Must Have Ltd.

Na burze cenných papierov začínala ECIG v roku 2013 na hodnote 50 dolárov za akciu, neskôr sa prepadla pod 20 a neskôr ešte nižšie. To viedlo k sérii ďalších vážnych rozhodnutí a stretnutí s akcionármi, ktorým boli prezentované personálne zmeny vo firme s cieľom jej pozdvihnutia.

Jednou z nových tvárí je Dan O’Neill, bývalý výkonný riaditeľ pivárskeho gigantu Molson.

“Po reštrukturalizácii firmy chceme začať pracovať na využití šance nahradiť na trhu tabaková cigarety, čo je nielen obrovský podnikateľská výzva, ale aj šanca urobiť niečo pozitívne pe celú spoločnosť,” uviedol O’Neill po uvedení do funkcie.

Zdroj: www.mlive.com

http://www.mlive.com/business/west-michigan/index.ssf/2015/03/michigan_e-cigarette_firm_stak.html

Leave A Reply