Šéf PAX Labs tvrdí, že vynašli “kompletne nový princíp e-cigarety”

0

Vedúci predstavitelia vývojového centra PAX Labs zameriavajúceho sa na vaporizačné systémy avizujú nie jeden, ale hneď dva úplne nové produkty zo svojej centrály v San Franciscu.

Prvou inováciou má byť ich vynovený osobný vaporizačný prístroj Pax 2 (už v predaji na americkom trhu) a druhou, ktorú označujú za revolučnú zmenu v celom segmente elektronických cigariet.

iPhone medzi e-cigaretami

Pax 2 starter kit.
Pax 2 starter kit.

“Model Pax 1 zaznamenal na trhu obrovský úspech, predali sme vyše pol milióna týchto zariadení,” tvrdí Adam Bowen, technologický šéf PAX Labs. Pax 1 si podľa mnohých vyslúžil prívlastok iPhone medzi osobnými inhalátormi vďaka malým rozmerom, nezvyčajnému dizajnu a výkonu.

Predchodcom značky Pax je Ploom.

Pax 2 reklama
Pax 2 reklama

Do Pax 2 za 280 dolárov, ktorý je o štvrtinu menší ako Pax 1, sa im podarilo dostať o 30 percent viac výkonu, zjednodušená je konštrukcia s iba jedinou pohyblivou súčiastkou (tlačidlo) a viacerými nastavenia teploty zahrievania.

Okolo druhej inovácie je stále tak trochu záhadné ticho, dokonca ešte nemá ani pomenovanie. Má ísť o od základov inovovanú elektronickú cigaretu. Vývojári sa zamerali najmä na princíp, ako nikotín distribuuje klasická horiaca cigareta a elektronická.

Inovácia v distribúcii nikotínu

“Všetky na trhu dostupné cigarety používajú v zásade ten istý chemický model – nikotín v jeho čistej podobe,” naznačuje Bowen. “Ale ak sa hlbšie pozriete na fungovanie klasických cigariet, objavíte tam predovšetkým soli nikotínu – nikotín spojený s organickými kyselinami, ktorý vytvára soli. Je to významné poznanie.”

Tieto soli podľa Bowena dodávajú nikotín úplne odlišným spôsobom ako ponúka zahrievanie tekutého nikotínu známe zo súčasných elektronických cigariet. Spoločnosť teda začala pracovať na poznaní procesu, ako práve tieto soli z listov tabaku dostať do elektronických cigariet a osobných inhalátorov.

Video: Pax 2

“Výsledok tohto výskumu je skutočne prevratný: je to rozdiel ako medzi dňom a nocou,” presviedča Bowen. Táto nová platforma dodá konečne pocit z fajčenia porovnateľný s tradičnou cigaretou.”

“Toto zistenie a nás nový produkt zmenia základy chápania princípov celého trhu s e-cigaretami,” tvrdí výkonný riaditeľ Pax James Monsees said. “V tomto segmente 60 percent fajčiarov vyskúšalo e-cigarety, ale iba 6 percent pri nich zostalo. To je obrovská priepasť. To nie je vec neznalosti alternatív, ale nespokojnosti s produktom. Snažíme sa túto dieru zaplniť a náš nový produkt to môže dokázať.”

Pax 2 je menší, výkonnejší a jednoduchší ako jeho predchodca
Pax 2 je menší, výkonnejší a jednoduchší ako jeho predchodca
Pax 1 a 2: Porovnanie
Pax 1 a 2: Porovnanie

Vaporizéry ako budúcnosť?

Podľa viacerých odborníkov na tento segment je Pax naozaj na dobrej ceste a naznačuje trend na najbližšie roky.

Ďalšia generácia inhalátorov bude podobne ako e-cigarety a vaporizéry tvoriť paru namiesto dymu. Na rozdiel od nich však bude namiesto liquidov s nikotínom používať skutočný tabak…

Zdroj: cspnet.com

http://www.cspnet.com/category-news/tobacco/articles/pax-labs-ceo-teases-fundamentally-different-e-cigarette

Leave A Reply