Predajcovi e-cigariet explodoval mod v ruke, mal ho len týždeň

0

Končím s fajčením! Toto tvrdí Chris Brookins, ktorému 9. marca explodoval v ruke mod – elektronická cigareta s nastaviteľným príkonom batérie – a lietajúce úlomky mu spôsobili zranenia aj požiar v spálni.

“Som hotový, končím,” povedal 29-ročný Kalifornčan, ktorý sa živil predajom elektronických cigariet.

Ako rana z brokovnice!

Hovorca Orange County Fire Authority ukazuje zvyšky zariadenia, ktoré vybuchlo v rukách Chrisa Brookinsa.
Hovorca Orange County Fire Authority ukazuje zvyšky zariadenia, ktoré vybuchlo v rukách Chrisa Brookinsa.

Okolo druhej popoludní odpojil Brookins vo svojom byte mod z nabíjačky a potiahol si z neho. Zariadenie začalo čudne syčať.

Vo chvíli, keď oddialil ecigaretu od svojich úst a odvrátil od tváre, vybuchla priamo v jeho ruke. Kovové úlomky sa rozleteli po izbe, zaryli sa do dreveného nábytku a od horiaceho zariadenia sa chytil aj nočný stolík a časti oblečenia.

“Znelo to ako výstrel z brokovnice,” opísal Brookins na tlačovej konferencii výbuch, po ktorom mu museli lekári zašiť zranenú ruku dvoma stehmi.

Cigareta bola nová

Oheň sa mu podarilo uhasiť vodou skôr, ako na miesto dorazili záchranné zložky a požiarnici z Orange County. Podľa kapitána hasičov Steva Concialdiho sa zatiaľ nepodarilo zistiť príčinu zlyhania zariadenia.

Brookins používal e-cigarety šesť rokov, nebezpečnú e-cigaretu si kúpil len týždeň predtým v malom obchodíku v Costa Mesa. Mody sú špeciálne upravené zariadenia podobné klasickým e-cigaretám typu eGo, ktoré však majú robustnejšie elektrické okruhy a batérie s veľkým výkonom aj výdržou.

Chris Brookins tvrdí, že to bola posledná kvapka.
Chris Brookins tvrdí, že to bola posledná kvapka.

Brookins s priateľom Sean Schoepflinom viedli obchodík pre vaperov GreenNicotine v Tucsone, Arizona.

Počet podobných nehôd stúpa s počtami e-fajčiarov. 10. februára nahlásili hasičom v Orange County výbuch elektronickej cigarety v rukách 17-ročného tínedžera v Anaheime, utrpel tiež poranenie ruky.

Fotogaléria:

Zdroj: ocregister.com

http://www.ocregister.com/articles/brookins-653715-cigarette-cigarettes.html

Leave A Reply