Po čase však začal účinok slabnúť…

0

Na viacerých fórach sa objavujú skúsenosti ľudí, ktorí prešli z fajčenia (pyro) na inhalovanie prostredníctvom e-cigariet. Tieto názory vám budeme sprostredkovať a budeme samozrejme radi, ak sa zapojíte do našej diskusie a výmeny názorov aj skúseností.

“Ahojte. Ja som sa začal seriózne venovať vapingu pred viac ako mesiacom. Predtým to bolo viac menej sporadické (ako si som sa nevedel definitívne rozhodnúť) a začal som s M 401 od Royal Smokers ešte pred niekoľkými rokmi, potom e-Go T, e-Go C… ale to je vedľajšie. Podľa rady ktorejsi stránky som si vypočítal, že liquid by mal byť 12 mg, keďže som fajčil 20-30 LM modré.

Spočiatku to bolo v pohode, dobrá chuť, dobrý hit, lepší spánok, lepšie vnímanie vôní, proste som pyro opustil. Po čase však začal účinok slabnúť (aj nedostatkami hardvéru-hlavne bcc) a začali problémy, ktoré sa snažím vyriešiť doteraz a aj preto sem píšem svoje skúsenosti. Okrem riešenia HW (slabý hit, málo pary, spálenina atď), mám problém zaspať (neviem, či z nedostatku nikotínu, alebo z prehúlenia – pri 12-ke som tom mal v hube častejšie ako pyro), tak som to riešil zvýšením na 18-ku ( …vraj pri vapingu sa nikotín nevstrebáva tak efektívne, ako pri klasickej cige ).

Účinok cítim aj hit je lepší, ale neviem či je toto správna cesta, aby som sa postupným zvyšovaním nedostal na 24-ku, alebo 36-ku. Zatiaľ parím na e-Go baterkách, vivine, aj mini, bcc-mini aj mega objednaný je evod 2 a grip. Najviac ma štvú tie bcc hlavy, špirálka vypálená, knôt vypálený a po naplnení chuť na grcanie a aj ťahá sa z nich ako keby boli zaštupľované. Preto sa obraciam na skúsenejších, či nemajú nejaké nápady ako postupovať, prípadne poradiť pri výbere HW, hlavne čo sa údržby týka. Nechcel by som sa vrátiť k pyro ( jednu škatuľku LM nerozbalenú mám dúfam na pamiatku)”

Aké máte skúsenosti vy s prechodom na e-fajčenie? Aké zariadenia a liquidy odporúčate tým, ktorí sa chcú vydať podobnou cestou a odpútať sa od závislosti na škodlivom fajčení? Napíšte nám!

Leave A Reply