Ospalá diera chce zaujať svet tabuľkami zakazujúcimi e-cigarety, podnikom ich dáva zadarmo

0

Podnik West End Tavern v štyridsaťtisícovom mestečku Findlay chce byť trendsetterom v boji proti e-cigaretám. Na stenu si už pred dvoma rokmi vyvesil tabuľku, ktorou zakazuje používanie elektronických cigariet vo svojich priestoroch…

West End Tavern vo Findley
West End Tavern vo Findley

“Vaperi prichádzali len občas,” tvrdí manažérka podniku Shaunda Lehmanová. “Ale nechceme, aby zo vzduchu padalo čokoľvek na našich zákazníkov a ich jedlo.”

Mestečko Findley rozdáva takéto tabuľky zakazujúce e-cigarety.
Mestečko Findley rozdáva takéto tabuľky zakazujúce e-cigarety.

Bohom zabudnuté a mestečko sa snaží pôsobiť uvedomelo. Na čele zdravotnej komisie vo Findlay stojí Dr. Stephen Mills. Pripravuje projekt, v rámci ktorého dostane každá krčma, kaviareň či reštaurácia zdarma podobnú tabuľku zakazujúcu používanie e-cigariet.

Miestna zdravotná komisia už zaplatila výrobu 200 kusov tabuliek.

Tento krok prichádza ako reakcia na to, že minulý rok miestni zástupcovia neodsúhlasili verejné nariadenia o zákaze používania elektronických cigariet na verejných priestranstvách.

Ak by nariadenie prijali, Findlay by bolo prvým mestom v štáte Ohio zakazujúce elektronické cigarety. “Chceli sme byť prví, ale žiaľ, nie sme,” smúti Mills.

Už ich predbehli iné ambicióznejšie mestečká ako napríklad Oberlin.

Proti zákazu sa stavia napríklad poslanec Ron Monday, ktorému sa nezdá navrhované zavedenie zákazu na území mestečka.

Načo bude zákaz, keď ľudia prejdú na druhú stranu ulice a môžu si tam fajčiť koľko chcú. Diskriminovaní budú aj majnitelia podnikov v meste, ktorí prídu o zákazníkov z radov vaperov.”

K jeho názoru sa pridáva aj starostka Lydia Mihalik, ktorá by počkala na ďalšie výskumy, ktoré potvrdia alebo vyvrátia škodlivosť e-cigariet.

Zdroj: The Courier

http://thecourier.com/local-news/2015/02/02/officials-wage-battle-against-e-cigarettes/

Leave A Reply