Obsah nikotínu som znižoval postupne po každých 6 mesiacoch

0

Na viacerých fórach sa objavujú skúsenosti ľudí, ktorí prešli z fajčenia (pyro) na inhalovanie prostredníctvom e-cigariet. Tieto názory vám budeme sprostredkovať a budeme samozrejme radi, ak sa zapojíte do našej diskusie a výmeny názorov aj skúseností.

Ja som prešiel na ecigu dva roky dozadu. Fajčieval som krabičku denne L&M light, vtedy stáli ešte tuším 2,50 €. Vídaval som u nás v práci na fajčiarke pár ľudí, ktorí si tam bafkali ecigy. Môj názor bol zo začiatku taký, že to je somarina a určite to nemôže byť také “DOBRÉ” ako klasická ciga. Asi po mesiaci som sa o ecigy začal viac zaujímať, tak som si o tom niečo prečítal na nete. Asi po týždni som sa odhodlal ku kúpe môjho prvého Kitu, ktorý obsahoval dve Ego baterky 1100 a dva CE4 cleari.

Musím povedať, že som bol nadšený, i keď môj prvý liquid bol starý známy Dekang MLB. I tak mi to zachutilo. Samozrejme, prišli aj prvé problémy ako napr. spálená chuť – nedostatočné nasávanie liquidu na špirálku, no aj to som sa naučil vyriešiť. Dnes je na nete kopu videí, kde sa človek dozvie návody na riešenie rôznych problémov s tým ktorým typom Cartu plus, ako to čistiť a udržiavať, aby vydržali čo najdlhšie.

Ilustr04Po dvojročnom užívaní – mimochodom, po prechode na ecigu zo dňa na deň – som úplne vysadil klasické cigarety bez toho, aby som si už viac potreboval zapáliť. Podľa mojej skúsenosti to bolo vďaka tomu, že som si objednal silnejší liquid 18 mg. Myslím si, že je to dostatočne silný liquid na to, aby zabránil nedostatku nikotínu a chuti na klasickú cigaretu. Netreba si objednávať na začiatok príliš slabé liquidy, pretože to podľa mňa klasického fajčiara čo fajčí cca krabičku denne, asi neudrží len pri ecige.

Obsah nikotínu som znižoval postupne asi tak po každých 6 mesiacoch z 18mg cez 16, 12, 9 až na 6mg. Dnes už je bafanie ecigy viacmenej ani nie o závislosti od nikotínu, ale vychutnávaní si rôznych príchutí a pôžitku z bafkania. Keď mám nabitejšie dni v práci, tak za deň neminiem ani 0,4 ml liquidu. Naopak, cez víkendy doma kľudne odparím aj 5 ml denne.

Časom som zistil, že ja osobne nebudem patriť do skupiny “zberačov”, ktorí majú neskutočné zbierky rôznych gripov, modov a rôznych prerobiteľných cartov. Jednak preto, že moja hlavná motivácia na prechod na ecigu bola finančná, a jednak že sa mi veľmi so všetkými tými namotávaniami a meshami vôbec nechce serkať. Ja sa radím do skupiny našroubovať, naplniť a vychutnávať.

Skúšal som aj batérie s voliteľným napätím, no nakoniec som sa vrátil k mojej obľúbenej EGO baterke 1100 mAh a mám vystarané.

Z kartov ma najviac uspokojujú knotové systémy, ktoré mne osobne dávajú vyhovujúcu chuť a paru. V dnešnej dobe je ich na výber množstvo – napr. CE5 . Vivi Nova (Vision) alebo so spodným nasávaním , ktoré som si obľúbil a sú super, ako napr Kanger PRO tank II, Kanger – MT3,T3, Vision Vtox atd. (mimochodom kupujem z vapor.sk).

Každý, kto začína, si musí časom odskúšať pár vecí a sám uvidí, čo je pre neho TOP.

Batérie eGo sa odlišujú svojou výdržou - v zásade platí, že čím sú dlhšie, tým majú dlhšiu aj výdrž.
Batérie eGo sa odlišujú svojou výdržou – v zásade platí, že čím sú dlhšie, tým majú dlhšiu aj výdrž.

Ak môžem začiatočníkom odporučiť, na úvod si stačí zaobstarať dve Ego batérie aspoň 1100 mAH plus niektorý zo spomenutých systémov. Odporúčam so spodným nasávaním MT3, Pro tank II, Vision V tox (ten teraz používam a je super), plus aspoň jednu náhradnú hlavu. K Ego baterkám sú podľa mňa najlepšie cartíky resp. hlavy s odporom 2.4 – 2.8 ohm . Tie mi na tom chutia a fachčia najlepšie.

Čo sa liquidu týka, pre silnejších fajčiarov (cca 1 krabička denne a viac) začať kľudne s 18 mg. A nezľaknite sa, keď vás bude zo začiatku dusiť, treba cvik a zvyk.

Čo sa príchutí týka a značiek, to si musí každý poskúšať sám a nájsť si to svoje pravé kakaové.

Čo ešte dodať? Tým, ktorí sa rozhodli skúsiť VAPING, prajem veľa zdaru, trpezlivosti pri neúspechoch, veľa pary a zážitkov.

Aké máte skúsenosti vy s prechodom na e-fajčenie? Aké zariadenia a liquidy odporúčate tým, ktorí sa chcú vydať podobnou cestou a odpútať sa od závislosti na škodlivom fajčení? Napíšte nám!

Leave A Reply